Томаш: Не ме притеснява загубата, а поведението (ВИДЕО)

Треньорът на Верея сподели, че отборът му все още търси своя облик и трябва време

Наставникът на Верея Александър Томаш не остана доволен от играта на своя отбор, особено през първото полувреме на срещата с Левски. Старозагорци загубиха с 4:0 на "Герена", а треньорът на тима е видял пораженчески дух у своите футболисти.

"Причините за многото головеса в нас. Трябва да погледнем много неща. Има си закономерности, мен ме притеснява начина по който изглеждахме през първото, а не загубата. На нас пределно ни е ясно, че ще има много такива загуби, но трябва да вземем положителните неща от тази загуба."

"Начина, по който изглеждахме в първите минути показа, че не сме готови психологически за този мач. Стояхме близко до хората, не успяхме да се противопоставим, това ще си го говорим вътре, няма да правим драми. Лесно е от едната крайност в другата, трябва да си направим изводите. Висока преса от Левски нямаше, макар да очаквах. След двата гола, психологически отпаднахме. Всеки мач трябва да се борим и да искаме да помагаме на колегата и това е начина да се израства.

Относно бъдещето на тима, Томаш заяви, че не е притвснен. "Ние сме амбицирани и една загуба не може да ме притесни. Може само това, което видях след двата гола. Да, тепърва ние търсим себе си, нямаме го още отборния дух, реалисти сме. И други отбори са губили с такъв резултат. Да, изглежда лошо, но за нас тези неща са хубави и трябва да извлечем максимума от играта.

Наставникът на Верея каза, че паузата за националните отбори идва в добър момент, след като футболистите са натрупали умора. "Нормално е след четири кръга тези футболисти да почина по време на тази пауза за националните отбори. Надявам се по най-бързия начин да направя така, че тази загуба да не ни повлияе.", завърши той.