Лацио с класика над Пескара, Имобиле най-накрая отбеляза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Римляните се разправиха с "делфините" за 9 минути

Лацио победи с класическото 3:0 Пескара на своя Стадио Олимпико в Рим. За римляните, головете бяха дело на Сергей Савич, Стефан Раду и Чиро Имобиле в рамките на само девет минути.

След равностойна първа част, футболистите на Симоне Индзаги вдигнаха оборотите и в 67-та минута Сергей Савич откри резултата. Фелипе Андерсон центрира перфектно в наказателното поле, а там халфът на Лацио стреля точно с глава.

В 72-та минута Стефан Раду удвои отново след удар с глава. Лациалите изпълниха корнер отдясно и защитникът засече на близката греда.

Четири минути по-късно, Чиро Имобиле сложи точка на спора с трети гол за своя тим след неумела игра в защита от страна на Пескара. Кейта пое топката на скорост, навлезе мощно в наказателното поле и намери нападателя пред малкия пеналт. От там Имобиле не сгреши с мощен удар.

Така лациалите събират актив от 7 точки изкачат на четвъртото място в Серия А, на точка пред съперника си във вторник – Милан. Пескара пък 11-то място с 4 точки, след като не успяха да запазят добрите впечатления от първите си срещи през сезона.