Левски е срещал Галатасарай под ръководството на Петрович

В началото на века двата тима мерят сили в квалификациите за Шампионската лига

Левски и Галатасарай са се срещали веднъж в евротурнирите. В началото на века двата тима мерят сили в квалификациите за Шампионската лига. Тогава начело на сините отново е Люпко Петрович, отбелязва вестник "Тема спорт".

За да стигнат до плейофа за влизане в групите през сезон 2001/02, столичани отстраняват Железничар Сараево и Бран Берген. На 8 август 2001 година Левски гостува на Чим Бом. На стария "Али Сами Йен" сините правят добър мач, но губят с 1:2. Домакините откриват чрез Юмит Каран, а след това Юмит Давала увеличава преднината им, преди Георги Иванов-Гонзо да запази надеждите на тима от "Герена" за реванша.

На 22 август "Георги Аспарухов" се пука по шевовете. Серкан Акут обаче смълчава трибуните в 50-ата минута. Левски изравнява в 78-ата минута чрез Миодраг Пантелич, но финалният натиск не дава резултат и в крайна сметка сините напускат надпреварата за Шампионската лига.