След Лудогорец, Кавани отчая и Бордо с два гола (ВИДЕО)

ПСЖ уверено надви "Жирондинците" с 2:0 с двата гола на уругваеца до 30-ата минута

Единсон Кавани пренесе добрата си форма от мача с Лудогорец в София и вкара нови два гола тази вечер за успеха на Пари Сен Жермен с 2:0 у дома над Бордо в осмия кръг на Лига 1. И двата гола на уругваеца паднаха преди почивката, а той вече има осем от седем мача, в които е играл.

Миналия уикенд шампионите паднаха с 0:2 като гости на Тулуза и сега търсеха реванш пред своя публика, вече върнали увереността си след 3:1 над Лудогорец в Шампионска лига през седмицата.

Най-запалените фенове на ПСЖ се върнаха в частта от „Парк де Пренс”, която беше затворена заради наказание.

Още в 3-ата минута Курсава изведе Ди Мария на лявото крило, аржентинецът центрира и Кавани пребори пазача си на първа греда, за да забие с глава в мрежата за 1:0.

След половин час игра Лукас Моура технично с петичка освободи Курсава на фланга, левият бек центрира и Кавани с магическо докосване отклони точно за 2:0 също с петичка.

Кавани почти направи и хеттрик след нов опит с петичка, но вратарят Караско спаси.

Гол на Жереми Менес за Бордо беше отменен със засада, същото се случи и с гол на Ди Мария.

12 минути преди края Хатем бен Арфа влезе на смяна и бе посрещнат с бурни овации от публиката. Това беше първото му появяване на терена от шест мача насам. ПСЖ свали темпото през втората част и спокойно спечели трите точки с комфортната преднина от два гола.

ПСЖ е на второ място с 16 точки, на една зад лидера Ница, който е с мач по-малко. Бордо има 13 на пета позиция.