Наполи е първенец в Група В след успех с 2:1 над Бенфика (ВИДЕО)

Динамо (К) се подигра с амбициите на Бешикташ за осминафинали

Наполи завърши като първенец в Група В, след като в последния двубой от груповата фаза спечели с 2:1 гостуването си на Бенфика. След успеха италианският тим има 11 точки,  докато Бенфика остава втори с 8 пункта.

Двата тима направиха нулево първо полувреме на „Ещадио до Спорт” в Лисабон и оставиха най-интересното след почивката. Хосе Кайехон даде преднина на Наполи в 60-ата минута, а Мертенс удвои в 79-ата.

Хименес върна надеждите на Бенфика поне за точка в 87-ата, но Наполи запази преднината си от гол и затвори мача при 2:1 в своя полза.

В другият двубой от групата Динамо Киев разгроми Бешикташ с 6:0. Турският гранд имаше възможност да продължи в осминафиналите на Шампионска лига, но допусна тежка загуба при гостуването в Украйна.

Динамо реши всичко още преди почивката, вкарвайки 4 гола. Беседин откри в 3-ата, а Ярмоленкои удвои след 30 минути игра след точно изпълнена дузпа.

Буялски две минути по-късно покачи на 3:0, а Гонзалес също бе точен в добавеното време.

След почивката точни за домакините бяха Сидорчук (60`) и Мораеш ( 77`).

Бешикташ завършва на трето място със 7 точки и ще играе в Лига Европа. Динамо остава последен с 5 точки.