Хамилтън впечатлен от "невероятния" нов болид на Мерцедес

Болидът на Мерцедес има нови елементи в аеродинамиката, както и малко по-различно задно крило

Люис Хамилтън е доволен от новия болид на Мерцедес за 2017 година. Британецът се надява колата W08 да му помогне да спечели четвърта титла при пилотите във Ф1.

"Невероятен е. Вчера за първи път видях колата. Чувствам я по-широка, а предните гуми наистина са огромни", заяви 32-годишният британец.

Болидът на Мерцедес има нови елементи в аеродинамиката, както и малко по-различно задно крило. От 2017 година Формула 1 има нови изисквания относно състезателните коли. Те ще бъдат с по-широки предни части и повдигнати гуми, като това ще допринесе за по-голямата интрига при провеждане на състезанията.

През миналия сезон Люис Хамилтън завърши на второ място в класирането при пилотите, а шампион стана съотборникът му Нико Розберг (Германия). От новата година съотборник на Хамилтън ще бъде Валтери Ботас (Финландия).  Шампионатът във Формула 1 започва на 26 март с Гран При на Австралия.

ОФИЦИАЛНО: Хулкенберг ще кара за Ауди във Формула 1