Левски - Ботев (Пд) е финалът за Купата на БФС при 16-годишните (ВИДЕО)

"Сините" завършиха 1:1 с ЦСКА в реванша, "червените" се недоволни от съдията

Отборът на Левски (U16) е другият финалист в турнира за Купата на БФС.

"Сините" завършиха при равенство 1:1 с ЦСКА в реванша на изкуствения терен на стадион "Vivacom Арена Георги Аспарухов" и с общ резултат 2:1 достигнаха финалната фаза, съобщи официалният сайт на Левски.

В първия мач възпитаниците на Георги Тодоров победиха с 1:0 като гост

Mачът на "Герена" премина с много нерви. Гостите откриха в третата минута чрез Росен Петров. В 55-ата обаче Лъчезар Георгиев изравни след добра контра атака на "сините".

В 80-ата минута червен картон получи Андрей Йорданов от ЦСКА.

В прекия сблъсък за Купата Левски ще спори с Ботев (Пловдив), завършил също 1:1 днес срещу Лудогорец. В първия двубой "канарчетата" се наложиха с 2:1.

От ЦСКА изразиха недоволството си от съдийството в мача. В клубния си сайт "червените" твърдят, че Йорданов е бил изгонен несправедливо. Те добавят, че до гола на Левски се е стигнало, след като не е бил отсъден фаул срещу защитника Стоян Иванов.

"Главният съдия Георги Андреев ощети сериозно отбора на ЦСКА U16 и гo изхвърли от турнира за Купата на БФС. В полуфиналната среща реванш, която се игра на помощния терен на стадион "Виваком Арена- Георги Аспарухов", червените завършиха 1:1 с Левски, но в първия двубой армейците отстъпиха с 0:1. Така с общ резултат 1:2 ЦСКА напусна надпреварата. Момчетата на треньора Сашо Борисов бяха по-добрият отбор на терена и логично поведоха рано в резултата с гол на Росен Петров. През второто полувреме ЦСКА отново бе по-активният тим, но при една контраатака съдията не отсъди очевидно нарушение срещу защитника ни Стоян Иванов и домакините се възползваха от получения подарък и изравниха резултата. След попадението армейците се вдигнаха на щурм, но така и не успяха да отбележат ново попадение. В добавеното време на срещата се стигна до меле в наказателното поле, при което играч на ЦСКА бе блъснат без топка, но съдията реши да покаже червен картон на Андрей Йорданов, а не на провинилия се футболист на сините. Така след няколко минути в разправии, съдията свири последния съдийски сигнал и изхвърли ЦСКА от битката за трофея", гласи цялото съобщение на ЦСКА.