Bulgarian Endurance Championship започна на писта "Дракон" край Калояново

През тази година за първи път организаторите въведоха нов клас при туристическите автомобили до 1600 куб. см.

Днес на писта „Дракон“ край пловдивското село Калояново бе даден стартът на Bulgarian Endurance Championship. В слънчевия съботен ден се проведоха две свободни тренировки, квалификация, както и първи кръг от едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

През тази година за първи път организаторите въведоха нов клас при туристическите автомобили, а именно клас до 1600 куб.см. Първият победител в този клас станa отборът на АСК Ефко (Peugeot 206), който успя да навърти 39 обиколки в едночасовото състезание. Второто място в този клас зае тимът на Случаен тунинг, състезаващи се с Opel Corsa A 1.6. Трети остана отборът на Saxo Team (Citroen Saxo), който завърши надпреварата с 37 обиколки.

При туристическите автомобили в клас до 2000 куб.см., отборът на 205 Моторспорт (Peugeot 205) успя да направи 47 обиколки в надпреварата и с това си гарантира победата. Втората позиция остана за Плевен Рали Тийм (Opel Manta), който завърши надпреварата с обиколка по-малко. На трето място се класира Боила автомоторспорт с Renault Clio.

В класа на туристическите автомобили над 2000 куб.см. с най-много обиколки и победа завърши АСК Стара Загора с автомобил Fiat Abart. Първоначално отборът бе класиран като победител в клас до 1600 куб. см. след грешка на организаторите, която бе поправена по-късно. На второ и трето място съответно с направени 7 и 3 обиколки завършиха АСК Плевен (BMW E30) и  Шумен Рейсинг (Mitsubishi Evolution).

През неделния ден ще се проведе още един кръг от дисциплината Endurance Sprint, както и двучасовия Endurance.