РБ Лайпциг покани Балъков и за лятото

На 24 април легендата ще участва в конференция на Спортинг в Лисабон

Присъствах на един много интересен, изпълнен с динамика и агресивност двубой. Домакините, които през тази година пишат история в Бундеслигата, създадоха невероятна атмосфера на стадиона, което също е нещо различно. Клубът се опитва да наложи едно нестандартно начало във всичко както на терена, така и по трибуните, което вече дава своите резултати. Тук срещнах и много мои приятели от времето, когато играх в „Щутгарт", с които споделихме виждания за футбола в Бундеслигата. Радостен съм, че получих покана от ръководството да присъствам и на част от подготовката на Лайпциг за следващия сезон, в който тимът ще играе за пръв път в своята история в най-силния клубен турнир Шампионска лига.

Това обяви пред официалния си сайт легендата на българския национален отбор, „Щутгарт" и „Спортинг" (Лисабон) Красимир Балъков.

Той гостува на „Разен-Балшпорт" (Лайпциг) като част от практиката, която Балъков провежда в различни водещи клубове на немското първенство. Преди това Краси присъства на подготовката за важни срещи на „Айнтрахт" (Франкфурт) и „Херта" (Берлин). И в двата двубоя тогава домакините извоюваха важни победи над традиционния претендент за медали в Бундеслигата „Борусия" (Дортмунд) с по 2:1.

Този път Балъков видя на стадиона в Лайпциг драматичната победа на домакините с 1:0 над „Байер" (Л) с гол в продължението.

„На 24 април заминавам за конференция в Лисабон по покана на ръководството на „Спортинг" - клуб, който завинаги е в моето сърце", завърши Балъков.