Кореец спечели златото в категория до 66 килограма

Кореецът Хен-ву Ким спечели златния медал в категория до 66 килограма на олимпийския турнир по борба в класически стил, след като се наложи с 2:0 (1:0, 2:0) над унгареца Тамаш Лоринц. Бронзовите отличия останаха за французина Стив Гуено и грузинеца Манухар Цхадая.

Ким премина през изключително трудни препятствия в турнира, за да спечели финалната схватка с успешна защита от партер в първата част и пренасяне за две точки във втората. Той победи последователно представители на изключително силните школи от Армения и Куба, последва лек мач срещу литовец, за да се стигне до полуфинална схватка срещу олимпийския шампион Стив Гуено.

Французинът спечели първата част с 2:1 точки, но кореецът показа отново изключително силната си борба от партер през следващите две части, с което се класира за финала.

Гуено все пак успя да вземе бронзовия медал, след като постигна успех срещу победителя от репешажите Педро Ерера. Цхадая пък надви германеца Франк Щеблер, който се наложи над американеца Джъстин Лестър за класиране на финал за 3/5 място.

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Станка Златева ще се бори за златото и в Рио! (+ВИДЕО)

Аз мисля, че Станка ще се бори до последно за златото. Това намекна треньорът на сребърната медалистка от Олимпийските игри в Лондон Симеон Щерев при завръщането на родните състезатели от Лондон, предаде репортер на Novsport.com

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Станка: 8 години се бъхтим напразно (+ВИДЕО)

Моят треньор има предложение за работа в чужбина и ако замине, не знам какво ще правя. Това разкри сребърната медалистка от Олимпийските игри в Лондон Станка Златева при завръщането си в София, предаде репортер на Novsport.com.