Националите без допуснат гол от 212 минути

Беларусите не са вкарвали в последните си 4 мача

България не допусна гол в последните си две квалификации - победи с 2:0 Холандия и с 1:0 Беларус на "Васил Левски".

За последно нашите инкасираха попадение при 0:3 срещу Швеция в Стокхолм. Тогава Линдельоф оформи крайния резултат в 58-ата минута. Така че националите не са вадили топката от мрежата си от 212 минути - 3 часа и 32 минути.

И докато България може да се похвали със стабилизирана отбрана при Петър Хубчев, то Беларус трябва да решава сериозни проблеми в атака, пише „Тема спорт”.

Домакините са в серия от четири поредни загуби, в които дори не отбелязаха гол - 0:1 от Швейцария и 0:3 от Македония в приятелски срещи, и по 0:1 от България и 0:4 от Швеция в квалификациите.

За последно Беларус вкара в контрола срещу Гърция на 9 ноември миналата година, когато спечели с 1:0 - гол на Палитевич в 14-ата минута. Това означава, че в последните 436 минути 7 часа и 16 минути този тим не е поразявал противниковата врата.