Черно море потопи Ботев в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Треньорът на варненци Георги Иванов танцува при гол на своите

Черно море победи като гост Ботев Пловдив с 2:1 в двубой от шестия кръг на Първа лига.

Резултатът в мача беше открит в 22-та минута. Тогава Иван Чворович не отрази добре центриране по тревата и отби топката в краката на Марек Кузма за 1:0 в полза на Черно море.

Треньорът на варненци Георги Иванов направо полудя от радост след първото попадение. Иванов започна да ръкомаха към феновете, а след забележка от четвъртия съдия да не дразни феновете, Гонзо показа, че всъщност танцува от радост заради попадението.

В 35-та минута Кузма намери Огнянов отляво, той центрира към Орлин Старокин, който с глава прати топката в мрежата за 0:2.
Домакините успяха да намалят резултата в 69-та минута. Тогава Крум Стоянов центрира и Стивън Петков намали резултата след удар с глава. Ботев имаше отлична възможност да стигне до равенството в 81-та минута.

Бризола излезе сам срещу Емил Михайлов, но не успя да насочи топката в долния ляв ъгъл. Само пет минути по-късно силен удар на Тодор Неделев, мина на сантиметри покрай гредата на варненци.
Така Черно море стигна до трите точки при гостуването си в Пловдив.

Черно море остава на върха с 14 точки от 6 мача (4 победи и 2 равенства), докато Ботев е на 12-ата позиция с 4 точки.
Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин