Кой ще стане шампион на Англия?

10 юни 2018 15:11

Лудогорец U15 на четвъртфинал след 3:1 над Берое

Лудогорец u15 се класира за четвъртфиналите на Републиканското първенство, след като във втория мач от осминафиналната фаза победи връстниците си от Берое (Стара Загора) с 3:1. В първата среща момчетата на Радо Комитов направиха навън равенство - 1:1.

През първото полувреме на срещата играта се водеше предимно в центъра на терена, като "орлите" бяха по-добрият отбор, но пропуснаха няколко изгодни ситуации за попадение. Почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна ударно за възпитаниците на Комитов, които откриха резултата още при атаката след изпълението на началния удар. Голът в 36-ата минута реализира Росен Иванов, който получи пас в наказателното поле, след хубаво разиграване по левия фланг. Само 3 минути по-късно, след самостоятелна акция отдясно, Стефан Статев вкара топката в мрежата за 2:0. В 66-ата минута Берое получи правото да изпълни пряк свободен удар. Шутът прехвърли стената, а Мартин Петков спаси. Топката се търкулна по голлинията ,бе изчистена, но страничният рефер прецени, че има попадение и заралии намалиха. В последната минута на срещата, влезлият като смяна Николай Георгиев получи пас в дълбочина, литна бранител и отбеляза в далечния горен ъгъл за крайното 3:1. В сряда, 13 юни, ще бъде теглен жребия за четвъртфиналите на турнира и ще стане ясно кой ще е следващият съперник на "орлите".

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U15 игра в състав: Мартин Петков, Атанас Пемперски, Тодор Петров, Курай Гьочгелди, Алекс Маринов, Озан Ремзи, Георги Недков, Росен Иванов, Стефан Статев, Кристиян Костадинов, Димитър Господинов  (Иван Томов, Божидар Владимиров, Велислав Боев, Николай Георгиев).