10 август 2018 23:05
Спортал

Габи Петрова остана шеста на тройния скок

LAP

Габриела Петрова завърши на шесто място във финала в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българката записа 14.26 метра, които постигна в петия си опит. В първия си опит тя скочи 14.12, а след това последователно 11.61, 13.92, 14.25, 14.26 и 12.05.

Припомняме, че другата ни представителка в дисциплината - 16-годишната Александра Начева, не успя да преодолее квалификациите.

Шампионка на Стария континент стана гъркинята Параскеви Папахристу. Тя нанесе своя удар във втория опит, в който скочи 14.60 метра, изравнен личен рекорд за сезона. Трябва да се отбележи, че треньор на 29-годишната гръцка състезателка е българинът Георги Помашки.

Среброто остана за представителката на домакините от Германия Кристин Гийриш с 14.45 метра - върхово постижение в кариерата й. Тя го записа още в първия опит. За бронза се пребори испанката Ана Пелетейро, която в последния шести опит записа 14.44 м.