Левски Лукойл с успех в квалификациите за Шампионска лига

Възпитаниците на Тити Папазов спечелиха гостуването си в Литва

Българският баскетболен шампион Левски Лукойл стартира с победа участието си в квалификациите на Шампионската лига.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха гостуването си на Шяуляй (Литва) с 91:79 в първия кръг на европейския клубен турнир.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, през което домакините водеха в резултата, но с минимална преднина. На почивката Шяуляй имаше аванс от 44:42.

Българският тим започна третата част със серия от 11:4 и направи обрат - 53:48. Малко по-късно обаче литовците ви върнаха водачеството - 66:60.

С кош на Антанас Удрас домакините направиха 73:70 преди последната четвърт.

Българският шампион изигра страхотна четвърта част на мача, в която реализира 21 точки, а допусна само 6 и така спечели срещата с12 точки разлика - 91:79.

Тимът на Левски Лукойл записа изключителен процент стрелба - почти 50 процента от наказателната линия, от зоната за две точки и от тройката. Българите вкараха 15 тройки от 29 опита.

Деян Иванов се отличи с 25 точки и 7 борби за българския шампион. Божидар Аврамов добави 23 точки, а Калоян Иванов направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 10 борби. Патрик Рембърт реализира 19 точки.

За домакините по 14 точки вкараха Игнас Вайткус и Каролис Лукосиунас.

Реваншът е в събота (22 септември) в зала "Универсиада" в София.

Ако спечели този двубой Левски Лукойл ще играе във втория кръг на пресявките срещу победителя от мача между шампиона на Румъния Орадя и Карху (Финландия).

Карху спечели първия мач като домакин с 87:84 (22:22, 23:14, 17:25, 25:23).