Иво Балабанов трети на полумаратона в София

Двама кенийци с еднакво време са преди българина

Български атлет намери място сред медалистите в полумаратона на Софийския маратон.

Иво Балабанов се пребори за третото място на 21 км при мъжете, след като завърши за 1:06:10 часа.

Той беше изпреварен единствено от кенийски състезатели. След много оспорван финал първото място заслужи Джоел Маина Мванги с 1:04:57 часа, а сънародникът му Нелсон Черутич беше класиран втори със същия резултат.

Победата в полумаратона при жените също беше за кенийска състезателка. Златото извоюна Лена Джеротич с 1:15:53 часа. Втора завърши унгарката Зита Касчер с 1:16:45 часа, а третата позиция отново беше за кенийка - Рут Муте с 1:18:12 часа.

Най-предно класиране от българските атлетки зае Кристина Иванова, която финишира четвърта за 1:34:11 часа.