Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

10 ноември 2018 12:14

Везенков не успя да помогне на Олимпиакос за победа в Евролигата

Панатинайкос победи Олимпиакос с 93:80 (21:23, 20:25, 26:14, 26:18) в гръцкото дерби от шестия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Играчите на Олимпиакос водеха с 48:41 на почивката, но символичните домакините изиграха силно второ полувреме и стигнаха до крайния успех.

Българският национал Александър Везенков игра 11:38 минути за Олимпиакос и завърши с 2 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка.

За победителите Лукас Лекавичиус се отличи със 17 точки. Най-резултатен за вицешампиона на Гърция беше Йоргос Принтезис с 26 точки.

Срещи от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже:

Химки (Русия) - Барселона (Испания) - 80:87
Будучност (Черна гора) - Жалгирис (Литва) - 60:72
Панатинайкос (Гърция) - Олимпиакос (Гърция) - 93:80
Баскония (Испания) - Фенербахче (Турция) - 72:74

Начало в класирането са Реал (Мадрид) и ЦСКА (Москва) с по 12 точки, следват Фенербаче с 11, Панатинайкос, Армани Милано, Барселона и Ефес с по 10 точки и други.