Ще успее ли Любо Пенев в ЦСКА?

08 декември 2018 22:15 Пламен Димитров

Берое пречупи Балкан в дербито

Берое спечели дербито от деветия кръг на НБЛ, след като се наложи като гост на Балкана с 90:82. Така тимът от Стара Загора запазва третата си позиция във временното класиране с 6 победи и 2 загуби, а Балкан е на четвърто място с 5 победи и 3 загуби.

За Берое участие в срещата не взеха Ивайло Тонев и Далин Бачински, но това не се отрази върху крайния резултат в срещата.

Всъщност мачът беше оспорван единствено в първите десет минути. Още в началото на втората част гостите започнаха да трупат солиден аванс в сметката си и минута преди края на първото полувреме разликата достигна 20 точки (55:35).

След паузата Балкан позволи на съперника си да увеличи преднината до 27 точки. Домакините започнаха да намират ритъма си едва в средата на третата част, когато успяха да стопят изоставането си до 10 точки (74:84) по-малко от три минути преди края, но не и да поднесат изненада.

За Берое Александър Янев беше над всички с 26 точки, по 14 нанизаха Конър Франкамп и Адонис Файлър.

За Балкан Брендън Браун записа 24 точки, Микейл Хопкинс пък наниза 17 точки.