Къде ще завърши Гришо 2019 година?

27 юли 2019 15:11

Льоклер най-бърз преди квалификацията

Дебютантът в редиците на Ферари Шарл Льоклер спечели и последната свободна тренировка преди Гран При на Германия.

21-годишният монегаск беше най-бързият на трасето „Хокенхайм” преди днешната квалификация. Той изпълни 18 обиколки, а най-бързата от тях завъртя за 1:12,380 секунди.

Льоклер беше и единственият пилот, който успя да падне под границата от 1:12,500 в един тур, докато неговият съотборник Себастиан Фетел завърши сесията с цели 2 отменени бързи обиколки (лидер по този показател).

Проблемите за германеца, както и за много от другите пилоти идваха предимно при излизането от последния 17-и завой, когато колите им стъпваха и с четирите гуми извън трасето.

Безкомпромисните решения на стюардите позволиха на Макс Ферстапен (Ред Бул) да се вклини между двете Ферарита. Холандецът допусна минимално изоставане от 168 хилядни от секундата.

Отборът на Мерцедес демонстрира доста проблеми и не беше така силен във втория и третия сектор от трасето, както всички очакваха. С изпълнени съответно 24 и 22 обиколки Валтери Ботас и Люис Хамилтън бяха сред пилотите с най-дълъг престой на трасето. Финландецът успя да даде едва 4-и резултати с изоставане на повече от половин секунда, докато при Хамилтън достигна почти 6 десети.