Шампионите с лесен успех над Академик Бултекс 99 (Пловдив)

Дейшон Найт беше най-резултатен за победителите - 22 точки

Шампионът Балкан (Ботевград) стартира 2020 година с победа, след като се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 83:64 (29:17; 12:11; 28:22; 14:14) в двубой от XIV кръг на Националната Баскетболна Лига.

Дейшон Найт беше най-резултатен за победителите - 22 точки, Димитър Димитров и Кени Хол добавиха съответно по 16 и 14 точки, а Крис Минков и Марко Радонич завършиха съответно с по 12 и 10 точки.

Васил Бачев пак бе на ниво за пловдивчани - 18 точки, Обрад Томич добави 17 точки, а Василие Кнежевич и Шакир Смит приключиха с по 11 точки.

Възпитаниците на Йовица Арсич положиха основите на успеха още в първата четвърт, когато се откъснаха с 12 точки напред - 29:17, като до почивката "зелените" не изпуснаха инициативата и след 20 минути резултатът беше 41:28.

През третата четвърт Балкан добави нови шест точки към преднината си - 69:50, като в заключителните десет минути двубоят просто се доиграваше, а последният съдийски сигнал прозвуча при 83:64 в полза на шампионите.