Министър Кралев се срещна с мотоциклетиста Теодор Кабакчиев

Младата ни надежда е близо до историческо за България постижение

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев се срещна със състезателя по мотоциклетизъм Теодор Кабакчиев.

Младата надежда на мотоциклетния ни спорт е близо до историческо за България постижение.

Кабакчиев е лидер в генералното класиране през сезона в световния шампионат по Супер Ендуро, клас “Джуниър”. Кръг преди края на надпреварата българинът има актив от 185 точки, следван от Леон Хентче (Германия) със 183 точки и Тай Кулинс (САЩ), който е със 165 точки.

В началото на месеца Теодор Кабакчиев постигна успех в петия кръг от световния шампионат, който се проведе в зала “Ласло Пап” в унгарската столица Будапеща. Подкрепян от над 200 българи, Кабакчиев спечели пълен актив от 60 точки.

Последният кръг от шампионата на планетата е на 14 март в Лодз, Полша. Кабакчиев ще излезе с червения номер на водач в генералното класиране.

“Мечтата ми е да стана световен шампион. Тази година проведох добра подготовка в Испания и това ми помогна да се представя на високо ниво в състезанията до момента”, сподели Теодор Кабакчиев при срещата си със спортния министър.

Красен Кралев пожела успех на мотоциклетиста ни в решителния кръг от световния шампионат.

На срещата присъстваха още председателят на Българската федерация по мотоциклетизъм Богдан Николов и председателят на Организационния комитет на Гран при на България Румен Петков.

Александър Томов: За мен е чест да участвам в Европейския рали шампионат през 2024г.

"Амбициран съм да се представя достойно и се надявам да зарадвам всички българи с изявите си", сподели рали талантът от Плевен