Берое се класира за финалната четворка на Адриатическата лига

Монтана 2003 отстъпи пред Цинкарна Целе (Словения) с 47:69 като гост

Берое (Стара Загора) се класира за финалната четворка на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Така сред четирите най-добри тима в турнира ще има два българки, тъй като Монтана 2003 предварително си осигури участие на финалната четворка. Другите два тима са Цинкарна Целе (Словения) и Будучност (Черна гора).

В предпоследните си срещи от редовния сезон Берое победи като гост босненския Бановичи с 93:69, а Монтана 2003 загуби гостуването си на лидера Цинкарна Целе (Словения) с 47:69.

Берое започна много силно срещу Бановичи, спечели първата четвърт с 31:14 и не изпусна водачеството си до края на мача. След края на третата четвърт Берое имаше аванс от 77:46. Силен мач за старозагорки изигра Теодора Динева, която завърши с 23 точки. Челси Лий и Аджидат Адамс отбелязаха по 13 точки, а 11 точки вкара е Виолина Кочева.

За домакините Йована Маркович записа 16 точки, а с 14 се отличи Дженита Иканович.

Монтана 2003 отстъпи пред Цинкарна Целе (Словения) с 47:69 като гост. Домакините изигра много силно първо полувреме, след което водеха с 43:17.

За българския тим Матеа Тавич завърши с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции, а 12 точки добави Тина Требец.

Българката Мария Костуркова завърши с 10 точки и 5 борби за Цинкарна Целе, а най-резултатна беше Паулина Херслер с 14 точки.

В последния кръг от редовния сезон Берое приема Цинкарна Целе на 4 март, а ден по-рано Монтана 2003 е домакин на Будучност.