ЛА Клипърс удари Чикаго Булс за седма поредна победа

Лейкърс загуби от Кливланд с 94:100

Лос Анджелис Клипърс постигна седма поредна победа в първенството на НБА, след като се наложи с 94:89 над Чикаго Булс като гост. Крис Пол вкара важен кош в последната минута на срещата, а Клипърс води в Тихоокеанската дивизия с 15 победи и 6 загуби, което е най-добрият им старт на сезона от 1991/92.

Крис Пол завърши срещата с 18 точки, включително и два наказателни удара в последната минута. Блейк Грифин добави 22 и 10 борби за успеха. За Биковете от Чикаго Карлос Буузър приключи мача с 24 точки и 13 борби.

Домакините опитаха обрат в мача в последната четвърта част, когато съкратиха аванс от 9 точки на Клипърс, но силите им стигнаха до тука. Иначе те са лидери в Централната дивизия с баланс 11/9.

Лейкърс пък падна с 94:100 при гостуването си на Кливланд и регистрира 9-а загуба в 11 мача. Отделно от това, "Езерняците" имат и отрицателен баланс- 9 победи и 13 загуби. Кобе Брайънт завърши с 42 точки, но това не се оказа кой знае колко важно. Кайри Ървинг се завърна за домакините с 28 точки, след като преди това пропусна 11 срещи заради фрактура на пръст на ръката. "Кавалерите" имат едва 5 победи от 22 мача, а днешният им успех е първи от шест срещи насам.

Ню Йорк Никс спечели дербито с Бруклин Нетс след като успя да заличи пасив от 17 точки. Кармело Антъни вкара рекордните за себе си през този сезон 45 точки и беше в основата на успеха с 100:97. Никс прави най-добър сезон от 5 години насам, след като води в Атлантическата дивизия с 16 победи и 5 поражения. 39-годишният Джейсън Кид вкара много важни три точки 24 секунди преди края на мача и предизвика тайм-аут, след който Никс изтръгнаха победата. Иначе Кид завърши с 18 точки срещу бившия си отбор, който до тази година играеше домакинските си срещи в Ийст Ръдърфорд под името Ню Джърси Нетс. За Нетс 23 точки отбеляза Андрю Братч, който зае мястото в стартовата петица на Брук Лопес, лекуващ разтежение.