Локо (Пд) падна с 0:1 от 13-ия в Чехия

"Смърфовете" надиграха Храдец, но така и не успяха да се разпишат, което доведе до загуба

Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 от чешкия Храдец в третата си контрола на турска земя. Така „смърфовете” вече имат две загуби с по 0:1 (от Храдец и австрийския Вакер) и една победа с 1:0 над норвежкия Фредрикстад.

Локо (Пд) стартира по добре от 13-ия в чешкото първенство и по-често разиграваше в началните минути.

Абушев стреля неточно, а Даниел Георгиев от много удобна ситуация прати в ръцете на вратаря.

Едва в края на първата част Йордан Господинов имаше работа, като лови шут отблизо, а после хвана и удар след бърза атака не чехите.

Пловдивчани пак бяха по-активни след почивката, но не намираха начин да се разпишат. Многото смени пък накъсаха ритъма на игра.

Храдец се възползва от неумението на Локомотив пред гола и отмъкна победата в 71-ата минута, когато Асим Зек разпечата българската врата и донесе успеха на чехите с 1:0.

Локомотив (Пд) – Храдец 0:1
0:1 Зек ‘71

Локомотив (Пд): Господинов – Мечечиев, Ковачев, Кавдански, В. Георгиев (к), Диего, Златински (к), Маламов, Д. Георгиев, Абушев, Стефанов

През втората част в игра влязоха: Садула, Мирчев, Стамов, Жилков, Станков