Марсилия с фантастичен обрат срещу Троа

Отборът на Олимпик Марсилия постигна 15-та победа във френската Лига 1 от началото на сезона, след като се наложи с 2:1 над Троа. Мачът се игра на „Стад Велодром” и бе от 27-ия кръг на шампионата на Франция.

Гостите от Троа излязоха с гол напред в 71-ата минута, когато Маркос отбеляза попадение във вратата на Стив Манданда. До края на срещата обаче Марсилия осъществи обрат, реализирайки два гола. Николас Н’Кулу бе точен за 1:1 в 81-ата минута, а в 82-ата Андре-Пиер Жиняк отбеляза за 2:1.

След тази победа Марсилия вече е с актив от 49 точки и остава на третото място в класирането. Тимът на Ели Боп изостава с 5 точки от лидера Пари Сен Жермен и с 3 от втория Лион. Троа е на последната 20-та позиция с 20 точки.