С човек повече Португалия превзе Баку с 2:0

Португалците биха в група "F" след 3 мача без успех, вече са на точка от лидера Русия, който е с два мача по-малко

Португалия сложи край на лошата серия от 3 поредни мача без победа  в световните квалификации и спечели в 2:0 гостуването на Азербайджан в Група „F”.

Азерите получиха червен картон в 55-ата минута, а с човек играчите на Пауло Бенто стигнаха до две попадения чрез Бруно Алвеш и Уго Алмейда.

Азербайджан разчиташе на пълните трибуни на стадион „Тофик Бахрамов” в Баку и тактическите капани на опитния Берти Фогтс.

Португалия беше без голямата си звезда Кристиано Роналдо, а Дани, Моутиньо и Пощига трябваше да измислят нещо интересно в атака.

Английският рефер Андре Маринър си навлече гнева на домакините след почивката. Само в рамките на 4 минути Маринър показа два жълти картона на централния нападател на домакините Рауф Алиев и в 55-ата минута Азербайджан остана с човек по-малко.

Гостите използваха числения превес и вкараха два гола, с които взеха трите точки.

Жоао Моутиньо центрира от корнер в 64-ата минута, а централният защитник на Зенит Бруно Алвеш се извиси на първа греда и прати в близкия ъгъл под гредата, въпреки намесата на стража Агайев за 0:1.

Варела замени Дани в 73-ата минута и малко по-късно подхвана атаката за втория гол. Варела намери Фабио Коентрао на лявото крило, звездата на Реал Мадрид центрира отлично за Уго Алмейда и стрелецът на Бешикташ лесно засече от 5-6 метра с глава в празната врата за крайното 0:2.

Португалия е на второ място в групата с 11 точки от 6 мача. Русия е лидер с пълен актив – 12 точки от 4 срещи. Израел е трети с 8 от 5 срещи. Азербайджан остава пети с 3 точки.

Азербайджан - Португалия 0:2