Червен картон в 20-ата секунда, куп пропуски и 4:0 за ЦСКА над Етър в Сливен (ВИДЕО)

"Армейците" излязоха на 3-а позиция, пак са на 4 точки от Левски

Отборът на ЦСКА направи нова важна стъпка в борбата си за титлата, след като днес победи с лекота борещия се за оцеляване Етър с 4:0. Срещата се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен заради ремонтите на "Ивайло" и бе от програмата на 22-ия кръг на родната "А" група "News7 футболно първенство".

Гостите логично бяха по-активни през целия мач, още повече, след като титулярният страж на "виолетовите" - Филипович, получи директен червен картон още в 20-ата секунда.

Двата отбора дадоха и по една жертва, след като първо Апостол Попов от ЦСКА се контузи, а Портасевич напусна с травма за "болярите" през втората част.

Иначе Михаил Венков изведе "червените" напред в 32-ата минута, а Анисе удвои в 72-ата. Мартин Камбуров покачи на 3:0 в 79-ата минута от дузпа, а крайното 4:0 оформи Делев в 90-ата.

Двубоят започна повече от ужасяващо за домакините, които останаха с човек по-малко още в 20-ата секунда. Тогава Портасевич върна рисковано към Филипович, който бе изпреварен от Делев, стражът го спъна пред пеналта като последен в отбрана и получи директен червен картон за това.

"Червените" натиснаха моментално и натиснаха, но Делев и Камбуров обстрелваха вратата на "виолетовите" неточно. В 10-ата минута Присо проби добре по левия фланг и намери Платини на изгодна позиция, ударът му бе блокиран от бранител на домакините, а при добавката Камбуров не уцели вратата.

Играчите на Етър пък логично се бяха прибрали плътно в половината си и чакаха възможностите си на контраатака, но така и не можеха да стигнат до повече от далечни удари.

Така дойде 22-ата минута, когато Бандаловски центрира фалцово от десния фланг в пеналта на "болярите", където Камбуров засече мощно с глава, ала топката срещна напречната греда.

След гола Фей опита да затрудни Черни с далечен изстрел, ала не успя да го направи. В 24-ата минута Камбуров и Платини направиха хубаво двойно подаване, което завърши с шут на българина, който обаче бе блокиран от бранител на Етър.

В 32-ата минута "армейците" все пак успяха да вземат преднина, след като Венков проби добре по левия фланг, направи хубаво двойно с Анисе и с десния крак оплете кълбото в десния ъгъл на Бак за 1:0. При повторенията останаха съмнения за игра с ръка на Венков.

До края на полувремето гостите продължиха да натискат и в 38-ата минута Платини засече с глава центриране на Делев от корнер, но право в ръцете на вратаря на Етър.

Още в следващата атака резервният вратар на "виолетовите" Бак направи страхотна грешка, след като в опита си да изчисти една топка нацели директно Камбуров, но за негово щастие до по-голяма опасност не се стигна.

В даденото от съдията продължение пък, Анисе свали с глава за Платини около границата на малкия пеналт, бразилецът засече с десния крак, но Рисхолт изчисти от голлинията с тяло.

Втората част стартира с активна игра на Делев по левия фланг и неточен изстрел от юношата на Пирин. В следващата атака Делев получи на левия фланг, финтира пазача си и стреля по диагонала, ала топката срещна напречната греда на Етър.

Натискът на "армейците" продължаваше и в 58-ата минута Анисе открадна от Рисхолт и топката стигна у Присо, който вместо да потърси Камбуров или Делев стреля по диагонала и кълбото излезе в аут. 4 по-късно Делев бе изведен в наказателното поле и шутира по диагонал, но Бак улови.

Така дойде 65-ата минута, когато Анисе получи на чиста позиция в пеналта и шутира по земя, кълбото срещна тялото на бранител на Етър и попадна в непокрития Платини, който от около 8 метра стреля високо над вратата.

В 72-ата минута обаче нищо не можеше да помогне на Бак. Тогава Анисе бе намерен с пета в наказателното поле, напредна и шутира с десния крак по диагонала, удвоявайки аванса на своите.

Вендага след гола Камбуров имаше две страхотни възможности за гол, но първо Бак отрази негов шут от няколко метра, а след това стражът се намеси и при по-далечен изстрел на българина.

В 79-ата минута обаче Кастелана събори в наказателното си поле Мартин Камбуров и варненецът Цветан Кръстев отсъди дузпа в полза на столичани, която бе реализирана хладнокръвно именно от Камбуров.

В 89-ата минута пък, остър шут на Саидходжа бе спасен от Черни. В даденото от рефера продължение Спас Делев получи в наказателното поле, финтира бранител и с мощен шут с десния крак оформи крайното 4:0.

13 Локо Сф 22 4 8 10 17:27 -10 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17
15 Етър 22 4 4 14 18:50 -32 16
16 Монтана 22 3 4 15 19:35 -16 13