Черно море и Добруджа със зрелищо 3:3

Черно море и Добруджа за­вършиха 3:3 в контрола, игра­на вчера на стадион „Тича"

Черно море и Добруджа за­вършиха 3:3 в контрола, игра­на вчера на стадион „Тича". Проверката бе организирана с идеята треньорът на моря­ците Георги Иванов да се запознае с качествата на мом­четата, които ще се състеза­ват в Елитната юношеска група до 19 г. през този сезон.

Освен на младежи, Иванов заложи и на част от футболи­стите, които получиха по-малко игрови минути в първи­те два мача от А група. Мо­ряците поведоха с 3:0, но до­пуснаха частичен обрат през втората част заради грешки на двамата вратари Емил Михайлов и юношата Християн  Христов.  Силно се представи 18-годишният плеймейкър Бекир Расим, кой­то се отчете с гол и асистенция и е един от най-обещаващите юноши на Черно море.

Именно халфът откри резултата в 35-ата минута, след като засече от въздуха центриране на Живко Атана­сов и след удар в гредата, топката се оплете в мрежа­та на Радомиров. Варненци продължиха да са по-силният отбор на терена и в 52-ата минута Расим изведе по от­личен начин Иван Коконов. Бившият играч на Сливен из­лъга вратаря на гостите и вкара в опразнената врата. Авансът на моряците стана класически минути по-късно, когато след ново центрира­не на Атанасов Коконов вка­ра с глава втория си гол в срешата.

Последваха минутите на Добруджа, които стигнаха до трите гола без особен на­тиск, главно заради неубедителните намеси на против­никовите вратари. Лазаров намали в 62-ата минута, а пет по-късно юношата на Черно море Васил Тачев от­беляза първия си гол в мача. Второто му попадение пад­на в края на срещата, когато Христов извърши глупаво на­рушение в своето наказател­но поле и съдията отсъди дуз­па за добричлии. Тачев заста­на зад бялата точка и реали­зира за крайното 3:3.

Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин