Монако отново първи след победа над Лион (ВИДЕО)

Бордо също взе победа у дома

Отборът на Монако се върна временно на първата позиция след като победи с 2:1 Лион у дома. Мунир Обади и Радамел Фалкао дадоха преднина на „монтегаските“ през първата част. Крайното 2:1 оформи Бафетимби Гомис в 62-рата минута.

Домакините поведоха още в 28-ата минута. След центриране в наказателното поле на Лион, Антони Лопеш излезе и боксира. Топката обаче бе посрещната от Мунир Обади, който със страхотен шут с десния крак за би кълбото в горния ляв ъгъл.

По-малко от десет минути по-кънсо Фалкао направи резултата 2:0. Колумбиецът бе изведен по прекрасен начин, напредна с топка в крака и прехвърли излезлия Лопеш.

В 62-рата минута Бафетимби Гомис оформи крайното 2:1. След центриране отляво, Гомис засече топката с глава, която първо рикошира в дясната греда на Субашич, след което се оплете в режата зад него.

В друг двубой от Лига 1 по-рано днес Бордо победи Монпелие с 2:0 у дома. Головете за домакините отбелязаха Шейх Диабате в 75-ата минута и Людовик Обраняк в самия край на двубоя.

След победата си днес Монако излезе временно на първата позиция, с точка пред ПСЖ, който по-късно тази вечер гостува на Сент Етиен. Бордо се намира на 13-ото място, Лион е 14-и, а Монепелие – 15-и.