Локо (Пд) размаза Пирин (ГД) с 6:0

Локомотив (Пловдив) разби Пирин (Гоце Делчев) с 6:0 като гост в среща от 22-ия междинен кръг на „А” група и засега еднолично се изкачи на 3-ото място в класирането

Локомотив (Пловдив) разби Пирин (Гоце Делчев) с 6:0 като гост в среща от 22-ия междинен кръг на „А” група и засега еднолично се изкачи на 3-ото място в класирането. Точни за „черно-белите” бяха Мартин Камбуров на два пъти, Тижани Белиад, Крис Гади, Стелиос Илиадис, докато Гуцев си отбеляза автогол.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Мартин Камбуров вкара на добавка, след като удар с глава Аймен Белаид бе срещнал напречната греда. Това е 14-ият гол на нападателя през сезона.

До почивката гостите имаха неуважени претенции за дузпа.

Шест минути след подновяването на играта Локомотив удвои чрез Тижани Белаид при многоходова акция.

В 57-ата минута резултатът придоби класическо измерение. Крис Гади засече центриране на Здравко Лазаров от въздуха за 3:0.

Гръкът Илиадис също записа името си сред голмайсторите. Това стана в 70-ата минута след поредно центриране, засечено в мрежата.

Срамът за домакините стана пълен, след като в 77-ата минута Любомир Гуцев отклони топка в собствената си врата и резултатът стана 5:0 за „смърфовете”.

Крайното 6:0 оформи Мартин Камбуров две минути преди края с 15-ия си гол за сезона.

Така Локомотив събра 41 точки и вече има преднина с 3 пред градския съперник Ботев и ЦСКА, като последните два са с мач по-малко.

Пирин записа четвърта поредна загуба и остава 14-ти с 9 точки.

Състави:

Пирин (ГД): Абдиков, Пиргов (46-Боянчев), Гуцев, Фиданин, Киров, Башов, П. Лазаров (к), Марчев, Газиев, Панайотов (55-Петров), Близнаков (66-Карапетров)
Неизползвани резерви: Юсев, Коцев, Ибраим, Стоянов
Старши треньор: Костадин Ангелов

Локо (Пд): Господинов, Тодоров (60-Марков), Казнаферис, Т. Белаид, Камбуров, Тунчев, Илиадис, А. Белаид, Фераресо, Лазаров (73-Якимов), Гади
Неизползвани резерви: Акалски, Тимонов, Стефанов, В. Георгиев, А. Георгиев
Старши треньор: Александър Станков

Стадион: Градски, Гоце Делчев
Рефер: Атанас Димитров, Сливен

Жълти картони: Пиргов, Башов, П. Лазаров, Газиев, Боянчев (Пирин), Т. Белаид, Камбуров, Марков (Пирин ГД)

ОФИЦИАЛНО: Локо Пловдив обяви Любослав Пенев

Официалното представяне на Любослав Пенев пред медиите ще се състои на 17 юни от 17:00 часа