Попов се разписа, а Николай Димитров изпусна дузпа за хикс между Урал и Рубин (ВИДЕО)

Халфът на Рубин отбеляза единственото попадение за своя тим

Българският национал Ивелин Попов се разписа за Рубин Казан, а Николай Димитров пропусна дузпа за домакина Урал при равенството 1:1 в среща от 24-ия кръг на руското футболно първенство.

Попов, който от средата на февруари е преотстъпен от шампиона Спартак Москва, откри резултата в 34-а минута с втория си гол в три мача за отбора. Той вкара от 6-7 метра, след като вратарят Ярослав Годзюр отби право към него ниско центриране по тревата от дясно на Павел Могилевец.

Попов беше заменен в 68-та минута от Сердан Азмун, а минута по-късно Урал получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка в пеналта на Егор Сорокин. Николай Димитров се опита да изпълни технично в средата на вратата, но Сослан Данаев остана на място и улови.

Три минути по-късно Урал все пак изравни с точен изстрел с глава на Ерик Бикфалви, а веднага след това Димитров беше заменен.

Урал е осми с 29 точки, а Рубин е девети с точка по-малко.