Левски Лукойл продължава без грешка в първенството

Христо Захариев записа 12 точки и 8 борби в първия си мач за сезона

Левски Лукойл стигна до трета поредна победа в НБЛ, след 92:62 срещу Ямбол. За гостите поражението беше трето за сезона, но те  вложиха много усилия да затруднят съперника си.

Първата част на срещата в зала "Универсиада" бе изгледана и от новия национален селекционер Росен Барчовски.

Мачът бе и генерална репетиция за Левски преди старта на груповата фаза във ФИБА Къп. "Сините" гостуват на Цмоки Минск следващата седмица - на 23 октомври.

Асен Великов пропусна двубоя за Левски с леко разтежение в бедрото, но в състава след контузия се завърна Христо Захариев.

Христо Захариев записа 12 точки и 8 борби в първия си мач за сезона в НБЛ. Най-резултатен бе Йордан Минчев с 15. Чавдар Костов добави 13, а в третата част успя при борба за една топка да излезе заедно с вратата в коридора на зала "Универсиада". По 12 вкараха и Брендън Йънг, който направи и 12 асистенции, и Джайлс Смит.

Центърът Петър Вукович вкара 13, но взе само 1 борба. Александър Матушев записа 10 точки, а Стейвиън Алън - 12.