НАСРЕД ЛОНДОН: Нюкасъл шокира Тотнъм в 97-ата минута (ВИДЕО)

"Свраките" измъкнаха точка с гол от дузпа

Нюкасъл измъкна точка при гостуването си на Тотнъм с гол от дузпа в 97-ата минута. Мачът от третия кръг на английската Висша лига завърши 1:1. Двата тима имат по четири точки.

"Шпорите" взеха аванс в резултата след 25 минути игра. Тогава Лукас Моура откри резултата след отлична работа на Хари Кейн. Голмайсторът на Тотнъм, който направи 4 асистенции преди седмица срещу Саутхамптън, изработи още един гол. Той намери отлично Моура на далечната греда и резултатът бе открит.

След половин час игра удар на Сон нацели гредата, а малко по-късно Дайър беше близо до попадение, след като беше оставен непокрит, но изстрелът му с глава мина покрай вратата. Сон удари за втори път гредата четири минути преди почивката.

През второто полувреме Тотнъм продължаваше да създаваше положения, но не ги реализираше. Кейн и Моура не се възползваха от първите ситуации след почивката. Удар на Ло Селсо пък беше спасен от вратаря Дарлоу.

Така се стигна до седмата минута на добавеното време, когато Ерик Дайър игра с ръка в наказателното поле на домакините и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Калъм Уилсън, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Юго Лорис. Френският страж закачи топката с върха на пръстите си, но тя все пак влетя във вратата му - 1:1.