Фатална грешка на Сираков носи поражение на Амкар срещу Спартак (М)

Феновете на Спартак напуснаха стадиона, скандирайки "Нашето име е повече от парите"

Спартак (Москва) победи Амкар (Перм) с 1:0 в 29-ия кръг на първенството в Русия.

Победният гол за московчани вкара Юра Мовсисян в 31-та минута след груба грешка на българския защитник на Амкар Захари Сираков, който игра всичките 90 минути. Георги Пеев, който бе с капитанската лента на отбора също започна като титуляр, но бе сменен в 64-та минута от нападателя Игор Пикушчак.

В 15-та минута на мача голяма част от привържениците на Спартак напуснаха демонстративно стадиона в знак на протест срещу слабите резултати през пролетния полусезон. Преди да напуснат стадиона недоволните запалянковци скандираха "Нашето име е повече от парите".

Амкар е на 9-то място във временното класиране на първенството с 37 точки и един мач повече. Лидер е Зенит - 60 точки, следван от Локомотив - 59 точки, ЦСКА - 58 точки, Динамо - 49 точки, Спартак (Москва) - 47 точки и мач повече.