Балкан надви Левски в дербито (ВИДЕО)

Балкан надви Левски в дербито (ВИДЕО)

"Сините" загубиха с 69:80 в деветия кръг на шампионата

Балкан победи шампиона Левски с 80:69 (20:16, 16:15, 26:24, 18:14) в дербито от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Небойша Видич стигнаха до успеха със силна серия в края на третата част и в последните 10 минути удържаха аванса си. Двубоят беше доста оспорван и белязан от много обрати.

В класирането на НБЛ "сините" са втори в НБЛ с актив от 7 победи и 3 загуби, но имат мач повече, а ботевградчани са с 6-3 на четвъртата позиция.

"Зелените" постигнаха трета победа над съперника този сезон. Първите две дойдоха в мачове от Деласпорт Балканската лига.

Днешната среща беше последна от първия етап в първенството като всички останали мачове се изиграха през миналата седмица. Втората фаза започва на 29 декември.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, а на почивката домакините имаха минимален аванс от 36:31.

В третата четвърт играчите на Балкан вкараха 10 безответни точки и от 49:50 обърнаха до 59:50, а малко след това с тройка на Дивон Уошингтън преднината им достигна 62:52.

В последните 10 минути домакините поддържаха разликата между 7 и 9 точки в своя ползва и стигнаха до крайния успех. Най-голямата преднина на Балкан в мача беше 13 точки след кош на Тавин Тибодо за 80:67 56 секунди преди сирената.

Дерик Маркс беше най-резултатен за Балкан с 16 точки и 8 асистенции. Дивон Уошингтън вкара 15 точки, Димитър Димитров записа 14 точки, а с 12 точки и 7 асистенции се отличи Калил Дюкс.

За Левски Венцислав Петков реализира 20 точки и спечели 5 борби, Марио Литъл добави 18, а с 15 точки се отличи Илайджа Лонг.

В следващия кръг на 30 декември Балкан отново е домакин като приема Ямбол.

Наш баскетболист номиниран за МВП на Европейското за юноши

Даниел Хинков заслужи признание за своето представяне с екипа на националния отбор на България за юноши до 18 години на Европейското първенство в Белград, Дивизия А.

ЛА Лейкърс и ЛеБрон пред раздяла след края на сезона?

Очаква се клубът да инициира потенциална раздяла

Монтана 2003 и Рилски спортист ще се конкурират с още 5 отбора в Адриатическата лига

Плейофните срещи са предвидени да се изиграят на 25 февруари и 4 март 2026 година

От баскетболния Апоел (Тел Авив) благодариха на министър Пешев

За възможността клубът да домакинства мачовете си от Евролигата у нас

Младежите ни останаха 13-и на Европейското по баскетбол

След успех над Дания с 12 точки разлика

Балкан е сред поставените в квалификациите за ФИБА Европа

Рилски спортист попадна във втора урна преди жребия

Евролигата мълчи за мачове в България

Повече мачове през новия сезон

Баскетнационалите на България се събраха в Самоков

Играчите очакват победи във всички мачове от предварителните световни квалификации

Барчовски: Видимо са тренирали играчите

„Не виждам някой да се е занемарил“