БФБаскетбол представи Албена Брънзова

БФБаскетбол представи Албена Брънзова

Тази събота и неделя в зала „Триадица“ са финалите на Турнира за Купата на България при жените за 2022 г.

Президентът на БФ Баскетбол Георги Глушков представи новия мениджър „Развитие на женския баскетбол“ към федерацията Албена Брънзова на пресконференция в Пресклуб "България".

„Като се качвах към пресклуба минах покрай музея на спорта и се сетих, че там има моя фланелка от НБА“, каза пред репортерите Георги Глушков и допълни:

„Но според мен трябва да има много повече фланелки на наши баскетболистки, една от които има и спечелен шампионски пръстен в САЩ. Твърдо сме решени да направим всичко необходимо за да популяризираме повече женския баскетбол. Дълго време викахме неволята, но е време да запретнем ръкави и да работим здраво. Много се радвам, че Албена Брънзова прие да се захване с тази трудна задача. Всички заедно трябва да работим – кой колкото може! На Общото събрание на федерацията на 29 март ще предложа да има по-голямо финансиране на клубовете, които развиват баскетбола при жените и девойките. Надявам се в събота и неделя в зала Триадица да има много хора и по-добрият отбор от финалистите Берое и Монтана да победи и да спечели Купата“.

„Радвам се, че бях толкова топло приета от ръководството на БФ Баскетбол и лично от президента на федерацията Георги Глушков“, каза Албена Брънзова и уточни, че стратегията за развитието на женския баскетбол е разработена от известни наши национални състезателки.

„Със сестра ми Гергана от години обсъждаме как да споделим своя опит и да помогнем на младите състезателки да развиват своите умения и способности. Има здрава основа, трябва да надградим и да достигнем отново класата и постиженията на българските баскетболистки от миналото. Очаквам равностоен финал между Берое и Монтана, с интерес ще гледам как ще се представят баскетболистките на двата отбора“.

Тази събота и неделя в зала „Триадица“ са финалите на Турнира за Купата на България при жените за 2022 г. На 19 февруари от 18.00 ч. е мачът за третото място между Славия и Шампион 2006, а на 20 февруари от 18.00 ч. е финалът между Берое Стара Загора и Монтана 2003.

Оклахома Сити елиминира Денвърза финала на Западната конференция

Тъндър достигнаха до финал на Западната конференция за първи път от 2016 година

Ню Йорк детронира Бостън Селтикс

"Бричовете" спечелиха серията с 4:2

Везенков: Тази година сме по-подготвени, по-опитни и по-жадни от всякога

“Мисля, че всяка финална четворка е различна", каза българинът

Рилски спортист е на финал след успех в Плевен

Рилецо се наложи над Спартак с 82:68

Йокич отново понесе Денвър на гръб и доведе сериите с Оклахома до мач 7

Никола Йокич остави тима си Денвър Нъгетс в битката за финал в Западната конференция на НБА, като плейофната серия с Оклахома ще се реши в седми мач

Треньорът на Черно море Тича Васко Евтимов: Трябва да играем тези мачове по-умно!

Специалистът бе доволен от успеха над Балкан

Везенков изведе Олимпиакос до финал за Купата на Гърция (ВИДЕО)

Българинът изригна с "дабъл-дабъл"

Черно море Тича се класира за финала в НБЛ след драматичен успех над Балкан

Варненци победиха след 80:78

Минесота е на финал на Запад, Бостън оцеля срещу Ню Йорк

Тази нощ се изиграха два мача от плейофите в НБА