2. Баскетбол
  3. Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Паскал Сиакам записа 25 точки, седем борби и пет асистенции за отбора на Индиана Пейсърс, който надви Ню Йорк Никс със 116:103 и форсира мач номер 7 във втория рунд на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Майлс Търнър добави 17 точки и записа осем борби за Пейсърс, които влязоха в плейофите като шести сийд. Тайрийз Халибъртън завърши мача с 15 точки и девет асистенции, а Андрю Нембард добави други 15 пункта, шест борби и шест асистенции. Тй Джей Макконъл пък вкара 15 точки за Индиана.

За Никс най-резултатен с 31 точки бе Джейлън Брънсън, който вкара 26 от тях през второто полувреме. Майлс Макбрайд пък се отчете с 20 пункта, а Донте ДиВинченцо записа 17. Ню Йорк обаче отстъпи с 13 точки разлика и така се запази традицията домакините да печелят всеки мач в серията.

Джош Харт записа пет точки и осем борби за 31 минути, преди да напусне с контузия в последната четвъртина.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от плейофите:

Индиана - Ню Йорк - 116:103
* Серията е равна при 3:3 победи.