Лукойл стартира с трудна победа в турнира на ФИБА-Европа

"Студентите" стигнаха до успеха след три поредни тройки

Лукойл Академик стартира с трудна победа над израелския Бней Херцлия със 78:73 след продължение в мач от турнира за Купата на ФИБА-Европа.

"Студентите" бяха догонващи в резултата в дълги периоди от мача, но в края на редовното време успяха да изравнят за 63:63, а в продължението наложиха волята си.

Гостите взеха първата част с 23:18, но Лукойл успя да изравни и на почивката резултатът бе 31:31.

Лукойл продължи с колебливи изяви на полето и Бней Херцлия поведе с 5 точки след края на третата четвърт.

Гостите бяха близо до победата, като водеха с 2 точки 5,2 секунди преди края на редовното време, но Павлин Иванов вкара два фаула за 63:63 и прати мача в продължение.

Баскетболистите на Лукойл играха значително по-освободено в добавеното време и след три поредни тройки на Павлин Иванов, Дани Гибсън и Максим Корниенко стигнаха до победата.

Павлин Иванов бе най-резутатен за успеха с 18 точки, а 16 добави Дани Гибсън. Корниенко се отличи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби.

За гостите се отличи Карам Машур с 19 точки.

В следващия кръг на 25 октомври Лукойл гостува на Стяуа в Букурещ.

Лукойл Академик - Бней Херцлия (Израел) - 78:73 след продължение (18:23, 13:8, 13:18, 19:14, 15:10)