2. Баскетбол
  3. Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Антъни Едуардс отбеляза 27 точки и беше в основата на победата на Минесота Тимбъруулвс над Денвър Нъгетс със 115:70 в шестия мач от полуфиналите в плейофите на Източната конференция. Напрежението беше изцяло върху “горските вълци”, които загубиха предишните три мача от серията и рискуваха да отпаднат още днес, но показаха истинското си лице в най-подходящия момент.

Джамал Мъри отново остана далеч от познатото си ниво и вкара само 10 точки. Никола Йокич се отчете с 22, но Денвър страдаше в атака и допусна серия от 0:20 в първата четвърт, а в края на мача резервите на Минесота нанизаха 24 безответни точки в коша на шампионите.

“Резултатът говори сам по себе си за нагласата и подхода ни към мача”, призна старши треньорът на Денвър Майк Малоун.

Неговият отбор стана първият шампион, който губи двубой от плейофите с повече от 36 точки разлика.Антъни Едуардс поведе Минесота още в началните минути, когато домакините показаха огромно желание да пратят серияат в седми мач.

“Горските вълци” ограничиха съперника си до едва 12 отбелязани точки в първата четвърт. По-слабо постижение в тазгодишното издание на плейофите записа само Маями (12 точки) в мач номер 3 от серията срещу Бостън в първия кръг.

На полувремето Денвър губеше с 19 точки (40:59), а в третата четвърт домакините окончателно сломиха съпротивата на Денвър. Последните 12 минути бяха истинска наказателна акция - 29:9.

Джейдън МакДаниълс се отличи с 21 точки за Минесота, а завърналият се след контузия Майк Конли добави 13. Високите Руди Гобер, Карл-Антъни Таунс и Наз Рийд също бяха на висота за тима на Крис Финч.

За Денвър с двуцифрен актив освен Йокич и Мъри завърши единствено Аарън Гордън (12 точки). Отборът от Колорадо имаше кошмарен ден при далечната стрелба (7/36).

Решаващият седми мач е в неделя в Денвър.