Първа загуба за Академик Пловдив в Балканската лига (ВИДЕО)

За домакините над всички бе Антъни Гуджино с 22 точки и 10 борби

Академик Пловдив претърпя първа загуба за сезона в Балканската лига. На свой терен в зала „Сила“ тази вечер тимът отстъпи на македонския ТФТ с 81:86. Срещата премина през няколко обрата, като победителят бе определен едва в последните минути.

След тази среща Академик е с баланс 4-1, докато победата бе трета за днешния му опонент от пет кръга.

Двубоят започна доста оспорвано, като нито един от двата отбора не успя да натрупа голяма разлика и след десет минути игра домакините водеха с 24:22. Българският тим бе с близо 90% успеваемост при стрелбата за две точки, като изпусна само веднъж, но съперникът им вкара 6 наказателни удара повече. През втория период обаче ТФТ взе леко предимство и на почивката водеше с 44:39.

На два пъти преднината на гостите стана двуцифрена след паузата, но преди заключителната част баскетболистите на Йордан Янков намалиха за 56:60. Седем поредни точки на Николай Николов на старта на заключителния период дадоха аванс на Академик, но много бързо македонският тим си върна водачеството и удържа преднината си до последно.

Андрей Маслинко бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 15 вкара Страхил Николов.

За домакините над всички бе Антъни Гуджино с 22 точки и 10 борби. Николай Николов се отчете със 17 точки и 8 борби, Томислав Минков отбеляза 12 точки, Васил Бачев записа 11 точки, 6 борби и 7 асистенции, а 10 точки и 7 асистенции има Адриян Секулов.