Рилски спортист победи Левски

Рилски спортист победи Левски

Шампионите претърпяха поражение с 62:81

Шампионът Левски загуби от Рилски спортист с 62:81 (19:23, 23:20, 10:22, 10:16) точки като домакин в отложена среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.


Така в класирането два кръга преди края на редовния сезон три отбора са с по 14 победи - Рилски спортист, Черно море Порт Варна и Левски. Шампионите обаче са на трето място с 37 точки и мач повече.

Баскетболистите на Росен Барчовски поведоха с 19:6 в началните минути, но "сините" стопиха пасива си и на почивката отстъпваха с 42:32. Серия от 15:0 в средата на третия период даде комфортен аванс на гостите, които до края на мача запазиха аванса си.

За Рилски споритист Върнън Тейлър реализира 22 точки, 16 точки и 14 борби записа Жарко Ракочевич, а с 14 точки, 6 асистенции и 5 борби се отчете Златин Георгиев. За Левски Павел Иванов завърши с 21 точки и 6 борби, 14 точки вкара Димитър Ангелов, а 12 точки наниза Джими Хънт.  
Наш баскетболист номиниран за МВП на Европейското за юноши

Даниел Хинков заслужи признание за своето представяне с екипа на националния отбор на България за юноши до 18 години на Европейското първенство в Белград, Дивизия А.

ЛА Лейкърс и ЛеБрон пред раздяла след края на сезона?

Очаква се клубът да инициира потенциална раздяла

Монтана 2003 и Рилски спортист ще се конкурират с още 5 отбора в Адриатическата лига

Плейофните срещи са предвидени да се изиграят на 25 февруари и 4 март 2026 година

От баскетболния Апоел (Тел Авив) благодариха на министър Пешев

За възможността клубът да домакинства мачовете си от Евролигата у нас

Младежите ни останаха 13-и на Европейското по баскетбол

След успех над Дания с 12 точки разлика

Балкан е сред поставените в квалификациите за ФИБА Европа

Рилски спортист попадна във втора урна преди жребия

Евролигата мълчи за мачове в България

Повече мачове през новия сезон

Баскетнационалите на България се събраха в Самоков

Играчите очакват победи във всички мачове от предварителните световни квалификации

Барчовски: Видимо са тренирали играчите

„Не виждам някой да се е занемарил“