УЖАС: 27 ранени на баскетболен мач в Египет

УЖАС: 27 ранени на баскетболен мач в Египет

Вижте подробности

Най-малко 27 души са ранени при срутването на метални конструкции на една от трибуните на спортния комплекс "Хасан Мустафа" в град 6 октомври близо до Кайро, съобщава сайтът "Ahram Online".

Инцидентът е станал по време на баскетболния мач за Суперкупата между отборите на Ал-Ахли (Кайро) и Ал-Итихад (Александрия) снощи. Мачът беше прекъснат заради случилото се. Министерството на здравеопазването на Египет обяви, че 21 линейки са участвали в евакуацията на пострадалите.

Причина за срутването на конструкциите на трибуната са действията на феновете. Спортният комплекс "Хасан Мустафа" беше открит през 2020 година и оттогава е бил домакин на състезания в няколко спорта, включително баскетбол и хандбал.

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015

Академик Бултекс 99 удари Левски

Със 77:66 в Националната баскетболна лига за мъже

Георги Глушков на поклонението на Иван Евстатиев: Tова е тежка загуба за баскетбола, защото той беше пример за всички нас

Президентът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков не скри, че загубата на Иван Евстатиев е тежка за всички, свързани с баскетболa

Баскетболен национал напусна испанския Тенерифе

Българският баскетболен национал Константин Костадинов обяви раздялата си с испанския елитен Тенерифе.

Борислав Младенов поведе Виена Баскет към четвърти пореден успех в Австрия

Той беше най-резултатен за успеха, като добави 8 борби и 3 асистенции

Гардът на Орландо Меджик Джейлън Съгс ще бъде изследван за контузия

Той имаше проблеми при загубата от Ню Йорк Никс

Везенков и Олимпиакос с 10-а поредна победа в Гърция

Българинът се отличи с “дабъл-дабъл”