Балтанов: Заслужена победа, с хубав гол след красива атака

Балтанов: Заслужена победа, с хубав гол след красива атака

„Днешният мач бе крачка към нашата цел, ако можем наистина да стигнем до финала”

„Днешният мач бе крачка към тази цел, ако можем наистина да стигнем до финала, но първо има полуфинал, който трябва да изиграем силно, както днес.”

Това заяви Лъчезар Балтанов, след като вкара единствения гол в първия ¼-финал за Купата на България между Ботев Пловдив и Пирин.

Капитанът на „канарчетата” се разписа с плътен удар в 27-ата минута и така прати своите в следващата фаза на надпреварата.

„Трудно беше, гостуване на Пирин, знаете как се играе тук. Те бяха в добра форма, доста силна серия направиха този полусезон. Според мен, като за турнирен мач, подходихме много правилно, бяхме стабилни и заслужихме победата. До някаква степен днес успяхме да направим това, което иска от нас треньорът”, каза Балтанов, а после бе помолен да коментира своя гол.

„Много красива атака, добро центриране, Омар (Косоко) хубаво я свали и за мен оставаше да отбележа. Намерих я по добър начин и наистина - хубав гол.”

Дали Ботев (Пд) ще се фокусира върху турнира за Купата?

„Ние ще се борим и в първенството, защото знаете какъв е сега регламентът.”

Мислят ли вече „канарчетата” за финала?

„Нека първо видим останалите мачове как ще се развият, после жребият, а след това да мислим за полуфинала.”

За следващия мач:

„Няма с какво да се изненадаме отборите в България. Играхме преди два дни с Монтана и ги победихме напълно заслужено. Искам да покажем отново тази игра и да ги победим пак."

Черно море обяви ново попълнение

“Моряците” привличат доскорошен футболист на ЦСКА

Зам.-изпълнителният директор на БФС започва обучение в MESGO IX

Заместник изпълнителният директор на Българския футболен съюз Добрин Гьонов ще бъде част от деветото издание на MESGO - Executive Master in Global Sport Governance, една от най-престижните международни образователни програми в областта на управлението на спорта.

Именити бразилци помагат на новите шефове в Левски

Едни от най-известните бразилски играчи от близкото минало помагат на новите шефове на Левски, съобщава „Мач Телеграф“.

Ясна е програмата на Левски до събота

Левски разкри програмата си до събота. Тогава "сините" ще се изправят срещу Спартак Варна в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

От Университатя Крайова: Бяхме почти приключили сделката с Рейналдо, Левски го взе на другия ден

На всички в Университатя Крайова още им тежи за загубата от Левски и най-вече от това, че вина за отпадането на тима има Рейналдо.

Браво! Илиев и Димитров попаднаха в идеалния отбор на кръга в турската Лига 1

Двамата се отчетоха с голове за отборите си