Борислав Михайлов: Гарантирам честна игра

Борислав Михайлов: Гарантирам честна игра

"Призовам любителите на футбола да покажат европейско поведение", казва още президентът на БФС

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов отправи обръщение към професионалните клубове и феновете на футбола в България, по повод започващия в събота сезон 2010/2011.

Ето и текстът:

“Уважаеми колеги, уважаеми приятели на футбола,
тази година първенството стартира със знаковото дерби между грандовете на българския футбол ЦСКА и Левски. Надявам се както вечното дерби, така и всички срещи до края на шампионата да носят знака на силната и мъжка игра, както и заряда и атмосферата на европейското поведение и феърплея на футболисти, треньори, клубни ръководства и фенове. Бих искал да изкажа специална благодарност на Министъра на вътрешните работи на Република България Цветан Цветанов, след чиято лична намеса бе осигурена полицейската охрана на двубоя между ЦСКА и Левски. Г-н Цветанов доказа, че е спортен човек и влезе в положението на Българския футболен съюз. Ние твърдо вярваме, че българската полиция е тази, която трябва да се грижи за реда и сигурността при провеждането на футболни мачове, така че привържениците по стадионите да се чувстват спокойни и да се наслаждават на играта.

През новия сезон ще се играят доста срещи с късен начален час заради преките телевизионни предавания. Затова бих искал да призова любителите на футбола у нас да покажат европейско поведение и да подкрепят отборите си с любов, а не с агресия, както са доказвали неведнъж, че могат да го правят.

Надявам се футболисти, треньори и клубни президенти също да се придържат към принципите на феърплея и толерантността. От моя страна като президент на Българския футболен съюз мога да гарантирам, че ще бъдат създадени, както винаги е било през последните години, всички предпоставки за честна игра и решаване на мачовете на футболния терен.
Пожелавам успех на всички клубове през сезон 2010/2011”.

Спартак с нов таран в битката за Варна

Даниел Иванов може за първи път да поведе атаката на Спартак през този сезон

Илиан Илиев може да надмине Никола Спасов

Илиан Илиев има възможност да надмине Никола Спасов по победи като треньор на Черно море в дербито на Варна в eлита

Още поне два месеца без осветление на "Лаута"

Обществената поръчка за изграждането на ново осветление на стадион "Локомотив" временно е спряна, съобщава "Пловдив24"

Бивш защитник на Левски кара проби в Арда

Матео Стаматов ще се опита да си спечели договор с кърджалийци

Манолев: Ако Величков изкара в ЦСКА до зимата, ще е добре

Вижте мнението му

Боримиров: Хубаво за България е повече наши отбори да продължават напред в Европа

"Когато има нещо окончателно и двете страни са постигнали споразумение, ние ще информираме и вас, и синята общност", каза той

Левски с Костадинов, но без Сангаре в Баку

"Сините" заминаха за реванша със Сабах

ЦСКА праща Делова към Саудитска Арабия

Централният защитник на ЦСКА Лумбард Делова може и да премине в Ал Наджма – новак в саудитския елит, информира "Мач Телеграф"

Валдас Дамбраускас: Ще поемем рискове

"Ще се стремим да покажем атакуващ футбол и да се класираме за плейофите", каза литовецът