Елитната група бе подновена с любопитни резултати

Елитната група бе подновена с любопитни резултати

Славия завърши 1:1 с Пирин, но остава начело

Няколко любопитни резултати белязаха подновеното първенство в Елитната юношеска група до 19 години, като особено впечатление прави гръмката победа на Лудогорец с 8:0 като гост на столичния Септември. Както се знае, Септември се обедини преди новия сезон с ДИТ Спорт като отборите в елитните групи играят именно под името на клуба от квартал Красна поляна.

Но постепенно и постоянно разширяващата се футболна империя на бизнесмена Румен Чандъров принуди най-добрите момчета от мъжкия тим на Септември да се преместят в Пирин (Разлог). Във В група пък заиграха момчетата от набор'99 и някои останали от старшата възраст, което отвори място в отбора от Елитната група до 19 години. Там е вкаран отборът на "стария" Септември, който до момента играеше в градската група. Логично момчетата не успяха да се противопоставят на разградчани и претърпяха поражение с 0:8.

Славия завърши 1:1 с Пирин, но остава начело с 41 точки, пред Лудогорец с 38. Трети е Литекс с 37, следва Септември с 36.

Драма имаше в дербито на дъното, където Черноморец пречупи Локомотив (ГО) с 2:1. Акулите и тази зима бяха напуснати от доста футболисти, но въпреки това показаха морал. Това се отнася особено силно за капитана им Боян Милков, който в края на мача донесе успеха на своите с точен изстрел в 92-ата минута.

Всички резултати от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години:
Монтана- София 2010 3:0 
Верея (Стара Загора)- Левски 0:4
ЦСКА- Черно море (Варна) 2:0 
Черноморец (Бургас)- Локомотив (ГО) 2:1 
Нефтохимик (Бургас)- Ботев (Пловдив) 1:1
Славия- Пирин (Благоевград) 1:1
Септември (София)- Лудогорец (Разград) 0:8
Берое- Литекс (Ловеч) 1:0
Локомотив (Пловдив) почива

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той

Алмейда: Ще се справим с Десподов

"Гледаме мач за мач", каза португалецът

Хьогмо: Очаквам мотивацията да бъде на едно и също ниво във всеки мач

"Утре ще се изправим срещу един отбор с малко по-различен стил на игра от този на Селта", каза той