Левски се спаси с дузпа в „Овча купел” (видео и снимки)

Левски стигна до късен изравнителен гол при гостуването на Славия. „Бели” и „сини” завършиха 2:2 в 119-ото столично дерби. Гостите изравниха от дузпа в 88-ата минута и изтръгнаха точката от столичния квартал „Овча купел”. Двата отбора изиграха интригуващ мач, който справедливо завърши без победител.

Левски поведе в резултата след комична грешка на вратаря на Славия Кунчев, но в ответната атака „белите” изравниха с атрактивен гол на тарана Николай Божов. Точно преди почивката Галин Иванов отбеляза страхотен гол, с който домакините направиха обрат. През второто полувреме домакините бяха непробиваеми до 88-ата минута, когато Жоазиньо реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Петков срещу Александър Киров в наказателното поле на Славия.

Мачът започна бурно. Славия създаде три добри възможности за откриване на резултата до 10-ата минута. Първо Акалски плонжира, избивайки техничен фалцов удар на Божов от фаул. После Божов свали топката за Галин Иванов, чийто удар бе блокиран. В 9-ата минута Дяков центрира остро в наказателното поле, където Божов направи атрактивно воле, но над вратата на Левски.

„Сините” отговориха на отправеното предизвикателство в 12-ата минута, когато Дани Младенов бе изведен сам срещу Кунчев, но „белият” вратар с тяло изби последвалия удар.

След затишие се заформи буря. В 27-ата минута Левски поведе в резултата. Стефано Кунчев сбърка фатално при центриране на Сержиньо Грийн. Вратарят на „белите” не успя да улови топката, която мина между краката му и влезе във вратата. В ответната атака обаче Славия стигна до изравнителен гол. Центриране на Галин Иванов намери Николай Божов, който с точно воле под гредата хвърли в екстаз агитката на домакините – 1:1.

Минута преди почивката Славия стигна до пълен обрат с гол на Галин Иванов, който остави без дъх любителите на футболната игра. Иванов финтира Христо Йовов пред наказателното поле и с хубав удар към горния десен ъгъл направи безпомощен Кирил Акалски.

През второто полувреме преобладаваха единоборствата и твърдата игра. Чак в 65-ата минута бе създадено положение. Резервата Тодор Колев получи шанс да отбележи само секунди след влизането си в игра. Той продължи удар на Илия Илиев, ала Йордан Милиев предвидливо се върна на голлинията, откъдето изчисти. Минута по-късно Младенов успя да засече центриране отляво на резервата Киров. Кунчев обаче се разтегна и улови.

Левски установи контрол върху играта, но трудно стигаше до опасности. В 74-ата минута Жоазиньо намери във вратарското поле непокрития Грийн, който обаче не успя да свие топката и я прати в аут.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Александър Киров бе фаулиран в наказателното поле от Галин Иванов и главният рефер Антон Генов посочи бялата точка. Жоазиньо реализира отсъдената дузпа за 2:2.

В 90-ата минута тежък удар на Николай Божов бе спасен от Кирил Акалски. Така двубоят приключи без победител.

След срещата Левски излезе на второто място в класирането с актив 26 точки, с 5 зад лидера Литекс. Славия е 6-и с 20 точки.

Още снимки от мача вижте в нашата фотогалерия!