Локо (Сф) ще потърси първа победа за 2023 година

Локо (Сф) ще потърси първа победа за 2023 година

"Червено-черните" приемат Септември от 12,30 часа

Столичните Локомотив и Септември се изправят един срещу друг днес в мач от ХХ кръг на efbet Лига. Мачът на стадион "Локомотив", който стартира в 12:30 часа, е с главен съдия Георги Давидов.

И двата отбора не започнаха по най-добрия начин футболната пролет. Локомотив Сф все пак успя да вземе точка от гостуването на Ботев Пловдив (0:0), докато Септември загуби от Арда (0:1) и то като домакин.

Двубоят през есента между двата отбора завърши с победа 3:0 за "червено-черните". Септември обаче се представя силно в столичните дербита и сблъсъкът в "Надежда" се очаква с интерес.

Интересно ще е, ако тимът на Светослав Петров получи правото да изпълни дузпа, кой от играчите ще получи доверието на треньора. Срещу Арда пропуск от бялата точка направи Асен Георгиев, а през есента същото направи и Димитър Костадинов. Септември има и два гола от дузпи чрез Красиан Колев и Асен Чандъров, но и двамата вече не са в отбора. 

"Железничарите" ще се опитат да спрат негативната си серия от пет срещи без успех, като в този период тимът има три равенства. Тези резултати отдалечиха Локомотив от топ 6, като отборът има 27 точки. Септември пък се намира на 13-о място с 15 пункта.

През зимата Локомотив София се раздели основни играчи през есента - Илия Димитров, Симеон Славчев и Димитър Митков. Младият Валентин Николов пък бе преотстъпен на Миньор Перник.

Към състава обаче се присъединиха опитните Мартин Райнов и Станислав Костов, които ще се опитат да заместят напусналите играчи. Мики Орчев и Каду продължават да се възстановяват от контузии.

Септември се подсили с нападателя Влатко Стояновски и централния бранител Стефан Милич, който идва под наем от хърватския гранд Динамо Загреб.

Официално! ЦСКА обяви Бойко Величков

"Армейците" му пожелаха много трофеи

Петричев: Пределно сме мобилизирани да отстраним Ференцварош

На този етап всяка грешка се наказва, каза изпълнителният директор на Лудгорец

Почивка за футболистите на ЦСКА преди гостуването на Арда

Представителният тим на ЦСКА ще започне подготовка за предстоящото гостуване на Арда от 5-ия кръг на Първа лига едва в сряда (13 август), обявиха от клуба.

Тунчев: Опитахме да отложим мача с Локо Пд

Ръководството на Арда е поискало мачът с Локомотив Пловдив да бъде отложен заради двубоя на кърджалийци с Кауно Жалгирис от Лигата на конференциите.

Ще надмине ли играч на Спартак Варна баща си?

Мачът с Левски със сигурност ще бъде запомнен от нападателя на Спартак Варна Даниел Иванов.

Повече от 100-ина отказали на ЦСКА

Близо 100 играчи са отказали на ЦСКА, ако се вярва на вече бившия спортен директор на "армейците" Пауло Нога.

Левски взима защитник

Левски е на път да привлече централен защитник, който е национал на Северна Македония.

Добруджа уреди девети нов

Добруджа до дни трябва да представи деветото си попълнение това лято.

ЦСКА води Милан в България

ЦСКА е на път да организира касов международен мач за завръщането на обновения стадион "Българска армия".