Локо София забрави кошмара и надви Спартак Варна с 2:1 (ВИДЕО)

"Железничарите" се върнаха към победите след 0:6 от ЦСКА 1948

Локомотив София се върна към победите след 2:1 над Спартак Варна като гост в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" загубиха с 0:6 от ЦСКА 1948, но вдигнаха отново глави днес.

Мачът на стадион "Спартак" тръгна ужасяващо за домакините, които забравиха Антонио Вутов в 4-ата минута. Юлиан Ненов намери Станислав Костов на дъгата на наказателното поле. Нападателят пусна топката наляво, където бе оставеният сам Вутов. Той си нагласи топката и стреля от границата на наказателното поле. Топката мина между краката на Роберто Хименес и влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Кристиано Фигейредо.

Само 3 минути по-късно Спартак стигна до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Юлиан Ненов при шут на Иван Йорденов. Зад топката застана Румен Руменов, който залъга Бубакар Гайе и в 8-ата минута прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локо София.

Мачът се отвори, като атаките към двете врати следваха една към друга. В 15-ата минута Ромееш Ивей направи двойно подаване с Жоао Марио и стреля с фалцов удар, но топката мина над вратата на Локо София.

Капитанът на Спартак Варна Пламен Димов изведе Жоао Марио сам срещу вратаря в средата на първото полувреме, но футболистът от Гвинея-Бисау стреля право в обятията на Гайе.

В 27-ата минута Евандро комбинира с Лерой Микелс и вторият стреля, но опитът на седмицата бе неточен и топката мина над вратата.

Домакините продължиха да са по-активни, използвайки дълги подавания зад защитата, при едно от които Жоао Марио стреля от малък ъгъл в 33-ата минута, но вратарят на Локомотив спаси, а и бе отсъдена засада.

Хората на Станислав Генчев обаче първи нанесоха своя удар и в 49-ата минута вкараха гол. След ъглов удар, Евандро изчисти топката, но я прати на крака на Юлиан Ненов, който с добре насочен удар от дъгата на наказателното поле остави безпомощен Фигейредо.

Така Локо София събра 31 точки на 9-то място, докато Спартак остава на последната позиция с 12.

Спартак Вн – Локо Сф 1:2