Прогнозите на NOVSPORT за мачовете в елита

Прогнозите на NOVSPORT за мачовете в елита

Три интересни сблъсъка предстоят в неделния ден

С три мача в неделния ден просължава 22-ия кръг във футболното ни първенство. Всеки един от тях носи голяма интрига за феновете и предразполага към големи емоции. 

БОТЕВ ВРАЦА - СЛАВИЯ (12:00ч.)

Домакините играят силно на своя стадион "Христо Ботев" и със сигурност ще се опитат да вземат поне точка от стабилния софийски тим. Браян Переа и компания изненадаха неприятно ЦСКА 1948 в миналия мач и феновете във Враца ще очакват подобна изява днес. Със спечелените четири точки пред пролетта Ботев се оттласна от дъното на класирането, но все още е замесен в борбата за оцеляване. Славия гони своята цел за класиране в топ 6 и в Европа, но в миналия кръг напомни за прословутото си непостоянство. Домакинската зауба от Хебър бе крайно неочаквана и със сигурност отборът на Загорчич ще търси победа при гостуването на Ботев. Дали това ще стане предстои да видим, но е факт, че белите продължават да налагат млади момчета в титулярния си състав като изключително талантлият халф -  Чунг Нгуен До. 

Прогнозата на Новспорт: Х

Хебър - Левски (14:15ч.)

Левски е в безпрецедента серия от 11 мача без победа и "синя" България чака най-после три точки при това гостуване на Хебър. В Пазарджик Мъри Стоилов ще разполага с всички свои футболисти с изключения на наказания Ивелин Попов. Левски няма друга алтернатива освен победата, защото всичко останало ще се приеме катастрофално от феновете. Сините със сигурност разполагат с по-класен състав от домакините, но проблемът е, че рядко бележат - само един гол от дузпа в мачовете през пролетта. Хебър ще се завърне на своя стадион "Георги Бенковски" и ще разчита на еуфорията на феновете. Тя се засили след победата с 1:0 над Славия в София. Треньорът Владимир Манчев обаче ще бъде лишен от двама от основните си футболисти - Марсел и Георги Вълчев, които са наказани заради натрупани картони. Дали домакините ще се справят без тях предстои да видим, но нашата прогноза е, че най-сетне Левски ще победи. 

Прогноза на Новспорт: 2/2 ПП/КР

Лудогорец - Пирин (16:45ч)

В тази динамична седмица Лудогорец първо загуби две точки при гостуването на Левски, но след това нанесе трансферния удар на годината с привличането на Тодор Неделев. Снощната издънка на ЦСКА срещу Локо Пловдив (1:1) ще даде допълнителен импулс на шампионите за победа над закъсалия Пирин и доближаване на точка от "червените". Очаква се доста фенове да дойдат на "Хювефарма Арена" за дебюта на Тошко Неделев и очакванията са за още по-атрактивна игра на Лудогорец. В Пирин най-сетне взеха часто от дължимите заплати и ще се опитат да изненадат Лудогорец. Предвид потенциала на тима на Христо Янев обаче това е малко вероятно. 

Прогноза: 1 (ХК-1)

Хебър вече започва да мисли за Втора лига, набеляза халф на Спартак (Пловдив)

Цветелин Петров може да се озове в Пазарджик

Шампион с Левски разкъса Сангаре

Не зная дали е играл някога футбол, обяви Славчев

Левски или Лудогорец в Младежката Шампионска лига

Финалът е на 21 май

Йордан Чолов: Това е отражение на целия сезон

Помощник треньорът на Хебър Йордан Чолов бе разочарован от загубата с 0:3 от Крумовград

Кирилов: Обясних на футболистите, че трябва да се борим като срещу ЦСКА

Наставникът на Крумовград Росен Кирилов говори след победата с 3:1 срещу Хебър (Пазарджик) в efbet Лига

Милен Желев с нов договор в Румъния

Бранителят остава в Оцелул до 2027 г.

Героят на Крумовград: Важното беше да победим и да се спасим

Авторът на два гола за Крумовград срещу Хебър Каталин Иту бе много доволен от успеха

Лудогорец с важна информация за мача с Левски и получаването на титлата

Шампионите призовават феновете да заемат местата си на трибуните възможно най-рано

Загорчич определи групата за ЦСКА 1948

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за домакинството на ЦСКА 1948 от втория кръг на плейофната фаза на първенството