Шведите притеснени от треньорската рокада при нас

Шведите притеснени от треньорската рокада при нас

Nе знаем точно какво можем да очакваме, заяви селекционерът на скандинавците Яне Андерсон

В лагера на шведския национален отбор са притеснени от треньорската смяна в състава на България. Петър Хубчев пое "трикольорите" в началото на седмицата на мястото на напусналия Ивайло Петев, а в единствения мач под негово ръководство отборът загуби с 1:4 срещу Франция в Париж в световна квалификация в петък.

 
"България съвсем наскоро смени треньора си и този в аспект съперникът става по-труден за нас, защото не знаем точно какво можем да очакваме, въпреки че анализирахме мача им срещу Франция. Затова трябва да се концентрираме върху нашата игра", заяви старши треньорът на скандинавците Яне Андерсон.
 
Швеция стартира с домакинско 1:1 срещу Холандия в началото на септември, а преди два дни победи Люксембург с 1:0 като гост. "Мачът с България ще бъде съвсем различен в сравнение с двете ни срещи досега. Срещу Холандия бяхме принудени в доста продължителни периоди да се отбраняваме, може би повече, отколкото ни се искаше. В Люксембург атакувахме по-често, но определено имахме работа и в защитен план", Яне Андерсон.

Той очаква повече от отбора в офанзивен план, защото не е доволен от отбелязаните само два гола в първите две мача от световните квалификации.
 
"Ще се опитаме да атакуваме разнообразно. В първите два мача достигнахме до достатъчно положения, имахме удари, но вкарахме само по един гол в тях. Надявам се да бъдем по-ефективни в нападение. Не съм притеснен, защото е добре, че продължаваме да създаваме положения, което е най-важното, защото без ситуации пред вратата на съперника, няма как да стигнеш до гол", каза той. Андерсон възнамерява да разчита на нападателен дует в лицето на Джон Гуйдети и Маркус Берг, въпреки критиките в страната, че двамата не могат да играят заедно.  
 
"Не ме интересува какво говорят хората извън щаба ми, макар че уважавам мнението на всеки. Аз съм изградил свой екип, който работи в националния отбор и на който вярвам. Вслушвам се в мнението на колегите ми и преценявам. Решенията ги взимам аз и аз нося отговорността за всяко едно от тях. Правя това, което чувствам, че е най-добро за националния отбор за определения мач", каза Андерсон.

Той по всяка вероятност ще направи някои промени в стартовия състав за утрешния двубой с България на "Френдс Арена" в Стокхолм.

"Имам някои въпросителни. Някои футболисти са малко по-уморени, други пък имат леки болежки. Това със сигурност ще даде отражение при избора на титулярния състав", каза селекционерът на шведите.
Септември търси спиране на пропадането срещу Ботев (Враца)

Септември (София) приема Ботев (Враца) в последния двубой от XXVIII кръг на efbet Лига

ЦСКА свиква спешна среща, заради двама футболисти

Шефовете на ЦСКА се събират на спешна среща, за да решат как да процедират с двама от основните футболисти

Александър Александров: Дузпата реши мача

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Александър Александров сподели първите си впечатления след поражението с 0:3 от Лудогорец в мач от 28-ия кръг на efbet Лига

Хьогмо: Трябва да тренираме добре в този период

Старши треньорът на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо обясни някои тактически елементи от мача срещу ЦСКА 1948

Чочев: Напълно контролирахме мача през второто полувреме (ВИДЕО)

Звездата на Лудогорец Ивайло Чочев говори след категоричния успех на тима с 3:0 над ЦСКА 1948 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига

БИТКА ДОКРАЙ: Лудогорец наближи Левски на 7 точки (ВИДЕО)

"Орлите" се справиха с ЦСКА 1948 - 3:0